facebook instagram telegram telegram
سرخط

بعله... حواس‌مان هست، وبنامه اين ماه، با چند روز تاخير به سمع! و نظر شما مي‌رسد. بعضي جابه‌جايي‌ها، مشكلات پيش آمده براي سرور، برنامه‌ريزي براي تغييرات آينده سايت و خلاصه زمين كج باعث شد تاريخ بالا رفتن وبنامه تير ماه، به مرداد نزديك شود. و چون آدم مي‌تواند (و اصولا بايد) از فرصت‌ها استفاده كند، بد نديديم از شما بخواهيم اين وبنامه را به عنوان وبنامه تير و مرداد بپذيريد و در شهريور ماه منتظر وبنامه بعدي باشيد.
در اين مدت تلاش مي‌كنيم كه با توجه به سالگرد راه‌اندازي سايت، وبنامه ويژه‌اي برايتان تدارك ببينيم!

***

اينجا سايت گل‌آقاست، گل‌آقا هم يك موسسه فرهنگي است كه در يكي از خيابان‌هاي اين شهر درندشت، در همين مملكت خودمان مكان دارد؛ وغير از اين سايت، گويا فعاليت‌هاي فرهنگي ديگري هم مي‌كند!
شما اين توضيح واضحات را بگذاريد به حساب اين‌كه ما خواب‌نما شده‌ايم، فراموشي گرفته‌ايم يا حواس‌مان نيست كه در آستانه دومين سال فعاليت سايت هستيم و احتمالا بيشتر مخاطبان سايت، موسسه گل‌آقا را هم مي‌شناسند و از سابقه فعاليت‌هاي آن خبر دارند.
اين حواس‌پرتي بي‌پير ما تا آنجا پيش رفته كه گاهي همه اينها يادمان مي‌رود و از دست مسئولان مربوطه حرص مي‌خوريم كه چرا اين قدر مته به خشخاش و ايضاً وقت براي تصحيح و ويرايش مطالب و بگومگوها مي‌گذارند.
در ضمن اين چند خط هيچ ربطي به آنها كه تازه با سايت ما آشنا شده‌اند، يا آنها كه گاهي محدوديت‌ها و بايد و نبايد‌هاي يك رسانه رسمي را از ياد مي‌برند، نداشته و ندارد، محض يادآوري خودمان گفتيم!

***

مي‌گويند سفر يك، (بلكه هم دو) جيب پر پول مي‌خواهد و يك دل خوش. البته گويا اخيراً يك باك پر بنزين هم به اين دو شرط اضافه شده. اما بين خودمان باشد، اين‌ها همه بهانه‌ ما آدم‌هاي تنبل شهر‌زده است. آدم اگر واقعاً اهل سفر باشد، مي‌تواند همين امروز بار و بنه سبكي ببندد و همين فردا يك به نام خدا در دلش بگويد، پاي پياده جاده‌ها در نوردد و برود "سفر"! مگر قدما ماشين و قطار و طياره سوار مي‌شدند كه گير يكي دو ليتر بنزين اضافه و كم باشند؟
البته، بر كسي پوشيده نيست كه قدما اگر سرعت وسيله نقيله‌شان از چهار نعل فراتر نمي‌رفت، دست‌كم فراغ بال و خاطر آسوده‌تري داشتند. آنقدر كه براي رفتن به يك سفر فكسني دو روزه، مجبور نبودند از دو ماه قبل حتي با بقال سركوچه هم هماهنگ كنند، كه خداي نكرده در ايام غيبت حادثه‌اي پيشامد نكند ( گرچه همين جا اعتراف مي‌كنيم سفرهاي آنها هم با توجه به بعد مسافت و نوع وسيله نقليه، به دو ماه و دو سال مي‌كشيد!).
وبنامه‌ اين ماه را به اين موضوع خواستني و اين روزها انگار دست‌نايافتني اختصاص داديم و در بخش‌هاي مختلفي مثل قلم مهمان، نگاه مهمان، دو بگومگو (با اهالي سفر و با اهالي وبلاگستان، گزارش و فتوكاتور به آن پرداخته ايم. يكي ديگر از بخش‌ها هم از راه و سفر نام دارد كه به معرفي آثار برگزيده مسابقه راه سفر گل‌اقا مي‌پردازد.
نكته آخر اين كه به زودي موضوع وبنامه بعدي را اعلام مي‌كنيم تا شما هم آستين بالا بزنيد و به ياري‌مان بشتابيد. انتقاد و پيشنهاد هم اگر داشتيد، مشتاق شنيدنش (خواندنش!) هستيم:
Site-editor@golagha.ir

safar_cartoon3.jpg

تصوير از اينجا


تاريخ : جمعه ۱۵ تير ۱۳۸۶


ارسال نظر

نظر شما پس از تاييد توسط مديريت سايت، نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: