facebook instagram telegram telegram
هاگار هولناک

دنيا انوشه
هاگار هولناك شخصيت كميك‌استريپي است كه كينگ فيچرز آن را منتشر كرد. خالق هاگار ديك براون بود كه كارش را كريس براون -پسرش- ادامه داد. اين كميك نخستين بار در فوريه ۱۹۷۳ چاپ شد و به سرعت محبوب شد تا جايي كه امروزه در ۱۹۰۰ روزنامه در ۵۸ كشور منتشر مي‌شود. اين كميك ماجراي وايكينگي مودار، ژوليده، سنگين وزن و ريش قرمز در مناطق اسكانديناوي زمان قرون وسطي است. او دائماً به انگليس و بعضي اوقات هم به فرانسه هجوم مي‌برد.

hagar095.jpg

مهمتری شخصیت‌های این کمیک عبارتند از:
بیشتر بار طنز کمیک‌ها با محوریت رفتار هاگار با کارکنان کشتی‌اش، به خصوص ادی "خوش‌شانسه"، و زمانی که در سفر دریایی نباشد،‌ رفتارش با خانواده‌اش است؛ همسر از خود راضی، اهل دعوا، گهگاه حسود و غرغرویش هِلگا؛ پسر حساس و باهوش‌شان هَملت؛ دختر زیبا و خنگ‌شان هُنی؛ اردک خانگی هلگا کو-واک؛ سگ باهوش و وفادار هاگار اسنِرت، و بعضی شخصیت‌های فرعی دیگر.


Hagar.jpg
    هاگار "هولناک": هاگار هم یک جنگجوی خشن و هم یک مرد خانواده‌دوست است. یکی از شوخی‌های داستان، سطح فوق‌العاده پایین بهداشت هاگار است (سالانه یک بار زمان جشن‌های ملی حمام می‌رود) و حماقت‌های هاگار که معمولا او را با خانواده‌اش دچار مشکل می‌کند.


Helga.jpg
    هِلگا :همسر خانه‌دار، رئیس‌مآب و فربه‌ی هاگار. هلگا شخصیت مادرانه‌ی داستان است. هلگا اغلب بر سر عادت‌های ناپسند هاگار، مانند نَشُستن دست‌ها یا تمیز نکردن پاهایش قبل از ورود، با هاگار مشاجره می‌کند. او سعی می‌کند ارزش‌های قدیمی‌شده‌ی خودش را به دخترش هنی یاد بدهد، گرچه هنی هیچ‌وقت به درستی درک نمی‌کند و با او مخالفت می‌ورزد.


Honi.jpg
    هُنی :دختر زیبا، عزیز، دوست‌داشتنی و شاد ۱۶ ساله‌ی هاگار (و هلگا) است. مشخصات ظاهری او شامل کلاه‌خود بال‌دار، سینه‌بند فلزی و یک دامن خیلی بلند ساخته شده از زره است. هنی ساده‌لوح،‌ کنجکاو و احساساتی است. هلگا پیوسته در تلاش است تا هنی ازدواج کند، زیرا در آن زمان‌ها دخترها خیلی زود ازدواج می‌کردند. هنی از همان ابتدای کمیک‌ها عاشق شخصیتی به نام لوت است و تنها شخصیتی است که آواز خواندن وحشتناک او را تحمل می‌کند. او همانند پدرش یک جنگجوی وایکینگ است و اسلحه‌ی مورد علاقه‌اش، نیزه و سپر است.


Lute.jpg
    لوت :(لوت در زبان انگلیسی به معنای ساز "عود" است) آوازه‌خوانی بی‌استعداد که نه عود را خوب می‌نوازد، و نه خوب می‌خواند (گرچه لوت نسبت به عقیده‌ی عمومی که به طرز وحشتناکی بد می‌خواند بی‌توجه است و خود را کاملا بااستعداد می‌داند). او دوست‌پسر هنی است؛ آن دو بارها با هم نامزد کرده‌اند گرچه هنوز ازدواج نکرده‌اند. نام او از آلت موسیقی عود در انگلیسی که آن را ضعیف (و ظاهرا بی‌توجه به این قضیه) می‌نوازد، گرفته شده است.


Hamlet.jpg
    هَملت:: پسر باهوش، تمیز، حرف‌شنو و اهل مطالعه‌ی هاگار (و هلگا) که معمولا در حال مطالعه‌ی کتاب مشاهده می‌شود (کنایه‌آمیز است چون در عصر وایکینگ‌ها کتاب موجود نبوده است)؛ هملت هیچ علاقه‌ای به وایکینگ شدن از خود نشان نمی‌دهد، و این باعث سرافکندگی خانواده به خصوص هاگار است، با این حال هلگا و هنی این مسئله را بیشتر تحمل می‌کنند و حتی او را به تحصیل تشویق می‌کنند. حتی وقتی هاگار او را به تمرین مهارت‌های وایکینگی وادار می‌کند، نتایج ضعیفی از خود نشان می‌دهد. شخصیت مونث داستان، هرنیا، به او علاقه دارد؛ علاقه‌ای که معمولا یک‌طرفه باقی می‌ماند.


Hernia.jpg
    هِرنیا: دختر نوجوانی با اخلاقی پسرانه که به هملت علاقه‌مند است؛ گرچه علاقه‌ی او معمولا از طرف هملت بی‌نتیجه می‌ماند.


Luckyeddie.jpg
    اِدی :که همه به جز خودش او را ادی خوش‌شانسه می‌نامند معاون اول هاگار (در کشتی)، بهترین دوست او و همچنین معاون او در تهاجمات می‌باشد. به طور طنزآمیزی برخلاف تصور عمومی و محبوب از وایکینگ‌ها به عنوان جنگجویانی تنومند و پرعضله، ادی جنگجویی قدکوتاه،‌ لاغر، ساده‌لوح و نسبتا ضعیف است. به جای کلاه‌خود، شیپوری بر سرش دارد. بر خلاف هاگار، ادی قادر به خواندن و صحبت کردن به زبان‌های خارجی است، با این وجود، این مسئله او را باهوش‌تر نساخته است.


Snert.jpg
    اسنِرت : سگ هاگار. اسنرت ظاهرا باید سگی شکاری باشد، اما این احساس به خواننده دست می‌دهد که اسنرت غالبا علاقه‌ای به کار کردن ندارد. اسنرت هر چه که هاگار می‌گوید می‌فهمد، ولی معمولا درخواست‌های او را انجام نمی‌دهد. گاهی اسنرت صاحب همسر و چند توله سگ دیده می‌شوند، هر چند به ندرت نقشی در کمیک‌ها ایفا می‌کنند.


Kvack.jpg
    کو-واک: اردک ماده‌ی آلمانی خانواده. کو-واک دوست و محرم هلگا است و معمولا جاسوسی کارهای هاگار را می‌کند و هر وقت هاگار کار نادرستی انجام می‌دهد، با صدای بلند شروع به کواَک کواَک می‌کند. واضح است که هاگار از کو-واک متنفر است و مایل است تا از شرش خلاص شود. از آنجایی که کو-واک آلمانی است، کواَک را با لهجه "کو-واک" تلفظ می‌کند. بعدها در کمیک‌ها، کو-واک چند جوجه اردک را به خانه می‌آورد که هلگا همچون نوه‌هایش از آنها مراقبت می‌کند.

hagar098.jpg

منبع كميكها: اينجا

تاريخ : چهارشنبه ۷ دي ۱۳۹۰

Keywords:
About Hägar the Horrible By Donya Anoosheh

دسته بندی

مطلب همكاران افتخاري


ارسال نظر

نظر شما پس از تاييد توسط مديريت سايت، نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: