facebook instagram telegram telegram
جشنواره طنز تهران

10-13-06.jpg

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری طنز طهران، یکشنبه ۷ خرداد با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، امیر خوراکیان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمدهادی ایازی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران و نویسندگان و هنرمندان عرصه طنز کشور در سالن همایش‌های مجموعه برج میلاد تهران برگزار شد.
در ابتدای این مراسم با ترانه «همه چی آرومه» شوخی شد و ترانه طنزی با شباهت به این شعر روی صحنه اجرا شد. در ادامه گروه نمایش کاکتوس به کارگردانی رحیم بهبودی‌فر به اجرای یک نمایش طنز پرداخت.
در ادامه این برنامه نقالی مدرن اجرا شد که تصاویر رایجی که در ایمیل‌ها ارسال می‌شود و حاوی تناقض‌‌های اجتماعی است توسط مرشد ورمزیار توصیف شد. وی گفت: نقل با نقد همراه است. طنز هم بدون نقض به درد نمی‌خورد. لازمه جامعه ما طنزی است که معنا پشت آن باشد.
در این مراسم علاوه بر معرفی و تقدیر از نفرات اول و ویژه این جشنواره از ۸ نام‌آور و پیشکسوت حوزه طنز کشور تقدیر به عمل آمد.

L00813166360.jpg

در ادامه کلیپی درباره ۸ نام‌ آور طنز که در این برنامه مورد تقدیر قرار گرفتند، پخش شد. رفیع پیش از شروع مراسم تقدیر از نام‌آوران طنز کشور، گفت: از آقای قالیباف به خاطر این که می‌گذارند این همه کاریکاتورشان را بکشند، تشکر می‌کنم. زمانی که «گل‌آقا» منتشر می‌شد، آقای دکتر حبیبی بزرگواری می‌کردند و مرتب روی جلد مجله بودند و از روی جلد گل آقا پایین نمی‌آمدند. امیدوارم روزی بیاید که مسئولان به کاریکاتوریست‌ها بگویند لطفا کاریکاتور ما را بکشید! البته بدون ۲۵ ضربه شلاق.
احمد عربانی طراح و کاریکاتوریست هم به عنوان یکی از چهره های مورد تقدیرقرار گرفته در این برنامه گفت: پایین سن به آقای قالیباف گفتم چرا آن زمانی که ما در گل‌آقا کاریکاتور دکتر حبیبی را می‌کشیدیم، نبودید؟ ایشان هم گفت ماهی را هروقت از آب بگیری قالیباف است. وقتی ما در مجله گل‌آقا بودیم. برخی از مسئولان از کشیدن کاریکاتورشان استقبال می‌کردند، برخی هم خیلی ناراحت می‌شدند. حتی یکی از وزیران گفته بود که حرام است تصویر من را بکشید. من هم که اکثرا تصاویر روی جلد را می‌کشیدم،‌ در یک طرح، کل کابینه را دور یک میز کشیدم و سر ایشان را روی میز به حالت خواب گذاشتم تا یک وقت کار حرام نکرده باشم.
در ادامه این مراسم از کاریکاتورهای خوراکیان و ایازی هم رونمایی شد و اجرای زنده برنامه رادیویی صبح جمعه ایرانی، آخرین بخش مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری طنز طهران بود.

منبع: مهر

تاريخ : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۱

Keywords:
Comedy Festival in Tehran


ارسال نظر

نظر شما پس از تاييد توسط مديريت سايت، نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: