facebook instagram telegram telegram
ويني، پو!

45654654564564.jpg
مينا رضايي
معرفي انيميشن ويني، پو
كارگردان: استفان جي اندرسون
داستان پو توسط اي اي ميلر در سال ۱۹۲۶ منتشر شد. پس از آن كم كم دنباله‌هاي ديگري براين كتاب نوشته شد و كمپاني والت ديزني امتيار اين داستان را خريد و كارتون‌ها وسريال‌ها و در نهايت انيميشن آن را توليد كرد. اولين كارتون پو و ودوستانش به صورت رنگي (با بلوز قرمز معروف پو) درسال ۱۹۳۲ انتشار يافت.
داستان جديدترين انيميشن پو ازآنجا اغاز مي‌شود كه پو طبق معمول هر روز كه از خواب بيدار مي‌شود به دنبال عسل مي‌رود در همين بين متوجه مي‌شود كه يكي از دوستانش (ايوره-الاغ ) ديگر دم ندارد. پو، ببر، خرگوش و جغد، كانگا وهمه بسيج مي‌شوند تا ايوره را نجات دهند. كريستوفر رابين هم براي اين كه آنها جايگزيني براي دم ايوره پيدا كنند جايزه تعيين مي‌كند، جايزه يك بسته عسل است. كانگا پيشنهاد مي‌دهد از پارچه استفاده كنند كه آن هم رد مي‌شود. روز بعد، پو براي گرفتن عسل به سمت خانه كريستوفر مي‌رود در آنجا يادداشتي مي‌بيند كه نوشته شده‌: خانه نيستم سرم شلوغ است و به زودي برمي‌گرد‌م. پو چون قادر به خواندن نبود ازجغد كمك مي‌گيرد جغد هم كه سواد خواندن كمي دارد بقيه را قانع مي‌كند كه كريستوفر نوشته كه توسط اژدهايي به نام بكسون به معناي زود برمي‌گردم كه جغد به اشتباه ان را بكسون –اسم اژدهايي كه در همان حوالي زندگي مي‌كند- مي‌خواند دزديده شده است.

45656456798789.jpg

آنها شروع مي‌كنند به تمرين كردن اين كه چگونه بكسون را گير بياندازند و كريستوفر را نجات دهند. پو در تلاش براي اين كه عسل به دست بياورد ناگهان در چاله‌اي كه براي گير انداختن بكسون ساخته بودند مي‌افتد. بقيه تلاش مي‌كنند كه پو را نجات دهند اما خود هم در دام مي‌افتند. تنها پيگلت و ببر مي‌ماند كه مي‌بايست دوستانشان را نجات دهند در نهايت آنها هم به دام مي‌افتند اما با همفكري هم موفق مي‌شوند خود  را نجات دهند. در ادامه، آنها كريستوفر رابين را پيدا مي‌كنند و به او مي‌گويند كه انها مي‌خواستند او را از چنگ بكسون نجات دهد و كريستوفر هم به آنها مي‌گويد كه منظور او (‌back soon) به معناي زود بر‌مي‌گردم بوده است. در نهايت مشخص مي‌شود كه جغد بوده كه دم ايوري را برداشته تا از آن به عنوان دسته زنگ استفاده كند. پو علي‌رغم اين كه جغد به او وعده يك كوزه پر از عسل را مي‌دهد تا دم ايوري را به او برنگرداند پيشنهاد جغد را رد مي‌كند. كريستوفر از مهرباني پو بسيار خوشحال مي‌شود و به عنوان جايزه يك كوزه عسل به او مي‌دهد.
در صحنه پاياني بكسون را مي‌بينيم كه كه در ميان جنگل نشسته و البته اصلا هم ترسنا‌ك نيست و ظاهر بسيار آرامي دارد. او چيزهايي كه از پو و دوستانش در جنگل مانده را جمع مي‌كند تا به آنها پس دهد كه در چاله‌اي كه آنها طراحي كرده بودند مي‌افتد و در حالي‌كه منتظر است كسي او را نجات دهد مي‌گويد: اميدوارم دنباله بعدي به زودي ساخته شود!
انيميشن با وجود اينكه طولاني نيست (۶۳ دقيقه) اما نقدهاي بسيار مثبتي داشته و فروش آن نيزبسيار خوب بوده تا جايي كه فروش هفتگي آن با فروش قسمت دوم هري پاتر و يادگاران مرگ كه جزو پرفروشترين فيلمهاي سال ۲۰۱۱ بود برابري كرده است.

نام بسياري از شخصيت‌هاي ويني‌،پو كه بعدها پو شد از نام عروسكهاي پسر اي اي ميلر نويسنده سري داستان‌هاي پو گرفته شده ايست. داستان‌هاي پو در جنگلي در نزديكي ساسكس انگلستان مي‌گذرد كه نزديك به محل زندگي نويسنده است.

تاريخ : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۱

Keywords:
About Winnie the Pooh By Mina Rezaei

دسته بندی

مطلب ازهمه رنگ


ارسال نظر

لطفاً نظرتان را به فارسي بنويسيد. نظر شما پس از تاييد نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: