facebook instagram telegram telegram
برآوردن آرزوی گل‌ها برای ابد
0c655465718c93bef513bd5b3c6f1a01.jpg
محمود افشاری
معرفی انیمه‌ی: نام گل‌هایی را که آن روز دیده بودیم هنوز به یاد نمی‌آوریم
کارگردان: تاتسویوکی ناگائی
نوشته‌ی: ماری اوکادا
موسیقی: رِیمی هوریکاوا
محصول: استدیوی اِی – وان پیکچر، ژاپن
این انیمه‌ی سریالی که در یازده قسمت پخش شده است محصول سال ۲۰۱۱ است و با نام خلاصه "آنوهانا" هم شناخته می‌شود. "نام گل‌هایی را که آن روز دیده بودیم هنوز به یاد نمی‌آوریم" داستان شش نوجوان است که در دوران کودکی‌شان گروهی به نام "صلح‌انگیزان خارق‌العاده" تشکیل داده‌اند و با مرکزیت آن به بازی‌های کودکانه مشغول می‌شوند. تا این که یکی از اعضای این گروه، مِنما در حادثه‌ای می‌میرد. گروه در حالی که اعضایش به شدت متاثر شده‌اند از هم می‌پاشد. سال‌ها بعد زمانی که آن‌ها بزرگ شده‌اند و در آستانه‌ی ورود به دوران بزرگ‌سالی هستند روحی که بسیار شبیه منماست (و دیگران نمی‌توانند او را ببیند) بر رئیس این گروه که پسری به اسم جینتاست ظاهر می‌شود و به او می‌گوید که برای عبور از این دنیا مشکل دارد و برای این کار آرزویی که هنگام زنده بودنش داشته، باید برآورده شود اما او این آرزو را فراموش كرده. جینتا اعضای گروه را جمع مي‌كند تا بتوانند به آرزوی منما پی ببرند و آن را بر آورده کنند.

untitled645456655645.jpg

اگر چه بخش عمده‌ی این انیمه به روابط عاطفی میان افراد می‌پردازد اما در نهایت داستان به روایت مفاهیمی چون خود‌خواهی و دوستی واقعی و از همه مهم‌تر ارزش در کنار هم بودن ختم می‌شود. بررسی گذار از دوران کودکی به بزرگ‌سالی و مسائل نوجوانان، یاد‌ها و خاطره‌ها هنگامی که زمان می‌گذرد و... از دغدغه‌هایی هستند که به آن می‌پردازد.
"آنوهانا" از لحاظ تکنیکی همچون عموم انیمه‌های سریالی با انیمیشن‌های سینمایی فاصله‌ی بسیاری دارد، با این حال گرافیک آن جذاب است و صحنه‌ها به زیبایی به تصویر کشیده شده‌اند.

تاريخ : چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۰

Keywords:
About Anohana By Mahmood Afshari

دسته بندی

مطلب ازهمه رنگ

نظرات

سلام
این انیمیشن را از کجا باید تهیه کنیم. در بازار که موجود نیست.

دبير سايت: براي تهيه اين انيمه شما مي‌توانيد به سايتها و وبلاگهاي معرفي انيمه برويد و به آنها سفارش بدهيد. براي مثال مي‌توانيد به نويسنده وبلاگ زير ايميل بزنيد و انيمه هاي درخواستي تان را سفارش بدهيد.
http://animeismylife.mihanblog.com/

ارسال توسط :  م. فلاح | يكشنبه ۱۸ دي ۱۳۹۰

ارسال نظر

لطفاً نظرتان را به فارسي بنويسيد. نظر شما پس از تاييد نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: