facebook instagram telegram telegram
بيانيه هيأت داوران

دومین جشنواره فیلم کمدی گل آقا

MAH_final 1.JPG 

روح پدرهملت در حال خواندن بیانیه هيأت داوران

 

 

به عنوان هيأت داوران دومين جشنواره فيلم كمدي گل‌آقا خوشحال هستيم كه در ميان گرفتاريها و دغدغه‌هاي روزمره فرصتي فراهم آمد تا به بهانه داوري اين جشن، ساعاتي را با ديدن فيلمهاي كمدي به شادي و لبخند بگذرانيم. البته متأسفانه رؤياها هميشه به حقيقت نمي‌پيوندند و اشكهاي ما از شدت خنده سرازير نشد اما از آنجا كه جشنواره فيلم كمدي گل‌آقا را غنيمت مي‌شمريم تا بتوانيم همه آنهايي را كه دلشان با لبخند و مهرباني و شادماني است زير يك سقف گرد آوريم، از شكايت خودداري كرده و تنها به چند نكته كليدي اشاره مي‌كنيم:

 

1ـ البته واضح و مبرهن است كه هدف اصلي مؤسسه گل‌آقا از برپايي اين جشنواره حمايت از جريان سينماي كمدي است. گرچه هيأت داوران جشنواره در بررسي آثار توليدي... اي بابا، شما چه انتظارها از ما داريد، يعني

بياييم خلاف ميل زنده ياد گل‌آقا يك حرفي بزنيم كه اين ته‌مانده بساط طنز و كمدي هم جمع بشود و برود پي كارش؟ نخير، ما به ضرس قاطع اعلام مي‌‌كنيم كه «سينماي كمدي حمايتت مي‌كنيم!»

 

2ـ از ابتداي خلقت بشر تاكنون زنان را گُل آفرينش و نيمه مكمل هستي برشمرده‌اند. ما اعضاي هيأت داوران نيز ـ اعم از گروه نسوان يا رجال ـ تا قبل از داوري اين جشنواره همين عقيده را داشتيم اما پس از رؤيت آثار مورد داوري متوجه شديم كه در عالم كمدي، زنان كل عالم آفرينش را قبضه كرده‌اند. فلذا ضمن تبريك به تمام دست‌اندركاران سينماي كمدي بابت متمركز بودن اكثر سوژه‌ها حول محور زنان، اين حضور قاطعانه و پررنگ را به فال نيك گرفته و اميدواريم حضور پررنگ موضوعات چند همسري، دو همسري، خيانت زنان، توطئه زنان و امثالهم،‌ حضور كمرنگ بانوان در عرصه‌هاي مديريتي را جبران كند و استدعا داريم دست‌اندركاران اين عرصه پس از ارتقاي مقام زنان، موضوعات ديگر را نيز مورد التفات قرار داده و به آنها هم توجهي بكنند.

 

3ـ اعتدال و لبخند همراه با تفكر از مهمترين ويژگي‌هاي طنز گل‌آقايي است كه با همين نگاه به داوري آثار اين جشنواره نشستيم. گرچه شاغلام عوام قبل از داوري، ذره‌بين مخصوص گل‌آقا را براي رؤيت بهتر، دقيق‌تر و درشت‌تر آثار به دستمان داده بود، اما با وجود داشتن ذره‌بين هم موفق به يافتن خط تمايز كمدي با هجو و آشفتگي در بسياري از آثار نشديم. ما ضمن اعلام برائت از علاقه‌مندي به خط و خط بازي، اميدواريم كه در سالهاي آينده شاهد وجود آثاري باشيم كه وجه تمايز طنز و كمدي در آنها از هجو و لودگي، پررنگ‌تر و ملموس‌تر باشد.

 

با اعلام نكات فوق، هيأت داوران در بررسي 12 فيلم كمدي اكران شده در طي سال گذشته اخير، سعي كردند با نگاهي شادمانه، انتخابهاي خود را در جهت تشويق و تقدير فعالان عرصه كمدي انجام دهند به اين اميد كه اين تقديرها به توليد آثاري بيشتر و بهتر بينجامد.

ما اعضاي هيأت داوران دومين جشنواره فيلم كمدي گل‌آقا مثل همه علاقه‌مندان به اين جشنواره اقدام مؤسسه گل‌آقا در برگزاري جشنواره‌اي در حمايت از طنز و كمدي را ارج مي‌نهيم و اميدواريم اين جشنواره كه به همت يك مؤسسه خصوصي براي ارج نهادن به لبخند و شادماني برگزار شده، سالهاي طولاني با آثار پربارتري برقرار باشد. دل همگي خوش!

 

 

 

داود رشيدي                                فاطمه معتمدآريا                         فرهاد توحيدي

 

 

 

محمدرفيع ضيايي                                     گيتي صفرزاده

 

 مرتبط:
جشنواره سينمايي گل‌آقا يا داربي فرهنگي پايتخت؟!
گزارش تصويري 1
گزارش تصويري2تاريخ : يكشنبه ۵ آبان ۱۳۸۷

Keywords:
Statement Of Judges 2th Comedy Festival of Golagha

دسته بندی

جشنواره فيلم كمدي گل آقا

نظرات

جشن خوب و عالی ای بود!
ارسال توسط :  علی وزینی | يكشنبه ۵ آبان ۱۳۸۷

 
سلام به همه گل آقايي هاي عزيزم. خسته نباشید

راستش شب جشن يکي از بهترين شبهايي بود که من داشتم چون واقعا به خاطر فشار درسها 3 يا 4 ماه بود که اصلا هيچ جا نرفته بودم و واقعا به من خيلي خوش گذشت جو حاکم که خيلي صميمانه بود و واقعا جشن خيلي شاد و مفرح وصد البته بسيار آموزنده هم بود.

راستش من چون چهره خانم افتخاري رو نمي شناختم نتونستم ايشون رو پيدا کنم و به خاطر جشن به خانم صابري هم تبريک گفتم ولي ايشون هم منو به جا نياوردند چون اصلا نديده بودن منو!!

ولي خوب واقعا خوشحالم که شب به اين خوبي را از دست ندادم و امدم و خيلي بيشتر خوشحالم که تا چند روز شارژ شدم!

راستش يک گزارش کوچولو يک سري عکس هم تهيه کردم که البته به خوبي عکسهاي شما نيست ولي خوب بهتر از هيچيه.چون به دليل ازدحام جمعيت نتونستم عکسهاي خيلي خوبي بگيرم. ولي همه رو در سنگ پا قرار مي دهيم اميدوارم شما هم ببينيد.

ديگه حرفي ندارم زياد صحبت کردم!ببخشید دیر اومدم تشکر کنم و خسته نباشید بگم.
براتون آرزوي موفقيت هميشگي رو دارم.
خدانگهدار همه شما.

ارسال توسط :  نیلوفر افلاکی | دوشنبه ۶ آبان ۱۳۸۷

 
همیشه توی تمام مراسم چه شادی چه غم ، و مخصوصا توی جشنواره ها عده ای همیشه ساز مخالف می زنن و سعی می کنن به نحوی مراسمو زیر سوال ببرن اما به نظرمن اگر بیایم همه به سیمای کلی جشنواره نگاه کنیم ، به اون همه شادی و لبخند و تشویق ها و شلوغی مردم در اریکه که همه را به وجد آورده بود می تونیم بهتر متوجه بشیم که اون شب برای بیشتر از 1000 نفر یکی از به یاد موندنی ترین مراسم زندگیمون شد که تونستیم بهترین های کشور عزیزمونو زیر یک سقف تماشا کنیم .
خود من با فیلم هایی که با موبایلم گرفتم همشونو روزی 5بار تماشا می کنم و هربار لبخند به روی لبام میاد .
دومین جشنواره گل آقا جاویدان شد ...
روح جناب صابری بزرگ شاد


ارسال توسط :  محمد | سه شنبه ۷ آبان ۱۳۸۷

ارسال نظر

لطفاً نظرتان را به فارسي بنويسيد. نظر شما پس از تاييد نمايش داده خواهد شد.
لطفا" کد زیر را در قسمت پائین آن وارد نمائید.
نام:
 
پست الكترونيك:
 
وب سايت (لطفاً آدرس به صورت کامل وارد شود. بعنوان مثال: http://www.golagha.ir):
 
نظر:  

 


©با معرفت‌ها ذکر مأخذ می‌کنند!
powered by: